Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Powołanie, zadania i kadencja Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego   IV kadencji

Dnia 11 maja 2017 r. uchwałą nr 319/17 Zarządu Powiatu Bolesławieckiego została utworzona w naszym Powiecie Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji na lata 2017 – 2020.

Jest to organ opiniodawczy i konsultacyjny w sprawach dotyczących współpracy Powiatu Bolesławieckiego z organizacjami pozarządowymi. Zadania Rady określa ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst. jedn. Dz. U.
z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.), stanowiąc, że do zadań Rady należy w szczególności:

1)  opiniowanie projektów strategii oraz programów społecznych,

2) opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań
publicznych,

3) wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych na terenie powiatu,

4) udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,

5) wyrażanie opinii, proponowanie priorytetów oraz potrzeb w zakresie zlecania zadań publicznych  do realizacji przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty w zakresie podejmowania wspólnych inicjatyw lokalnych w danym roku kalendarzowym,

6) opiniowanie sprawozdań z realizacji rocznego programu współpracy Powiatu Bolesławieckiego z podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego,

7) stałe monitorowanie i doskonalenie zasad współpracy pomiędzy samorządem a sektorem pozarządowym,

8) promowanie osiągnięć i prezentacji dorobku organizacji pozarządowych,

9) podejmowanie innych działań wynikających z aktualnych potrzeb dotyczących współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze  pożytku publicznego.

Kadencja Rady trwa trzy lata.

Obszary działania:

Członkami Rady są przedstawiciele organizacji działających w następujących obszarach:

1. kultura fizyczna i sport,
  2. zdrowie, pomoc społeczna,
  3. kultura, tradycja i edukacja,
  4. niepełnosprawność,
  5. inne niż wymienione w pkt 1 – 4

Skład Rady:

Radę tworzą przedstawiciele Rady Powiatu Bolesławieckiego, Zarządu Powiatu Bolesławieckiego oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Bolesławieckiego:

1) Ryszard Kawka – przedstawiciel Rady Powiatu Bolesławieckiego,

2) Michał Bojanowski – przedstawiciel Rady Powiatu Bolesławieckiego,

3) Stanisław Chwojnicki – przedstawiciel Zarządu Powiatu Bolesławieckiego,

4) Katarzyna Grzelczyk – przedstawiciel Zarządu Powiatu Bolesławieckiego,

5) Adam Bartków – Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR”,

6) Jadwiga Bobek – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Bolesławcu,

7) Władysława Kotlarek – Bolesławiecki Klub Amazonek,

8) Barbara  Pankowska – Klub Nauczycielski „Carpe Diem”,

9) Małgorzata Szeliga – Uczniowski Klub Sportowy „Orientpark. PL Iwiny”.

Prezydium Rady:

Na pierwszym posiedzeniu dnia 01 czerwca 2017 r. członkowie Rady wybrali prezydium, które tworzą:

- Adam Bartków – Przewodniczący Rady,

- Jadwiga Bobek – Wiceprzewodnicząca Rady,

- Katarzyna Grzelczyk – Sekretarz Rady.

Do pobrania:

1. Uchwała 1/2017 Powiatowej Organizacji Pożytku Publicznego z dnia 01 czerwca 2017 r.

2. Protokół 1/2017 z posiedzenia Powiatowej Organizacji Pożytku Publicznego z dnia 01 czerwca 2017 r.

3. Protokół 2 /2017 z posiedzenia Powiatowej Organizacji Pożytku Publicznego z dnia 22 czerwca 2017 r.