W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

Powiat Bolesławiecki

Na paradę marsz


Bolesławieckie Święto Ceramiki oficjalnie rozpoczęła parada. Wszyscy przebrani, wystrojeni. Im większy show dawała grupa, im była głośniejsza, tym bardziej podobała się setkom widzów. W paradzie udział wzięli oczywiście pracownicy starostwa wraz z radnymi, pod wodzą starosty, któremu towarzyszyły delegacje dwóch niemieckich, partnerskich powiatów – Bautzen i Rhein – Sieg.

Czytaj więcej...

W ceramicznym ogrodzieDo Bolesławca, na czas święta ceramiki przyjechali przedstawiciele dwóch partnerskich powiatów Bolesławca. Starosta powiatu Rhein – Sieg Sebastian Schuster, Thomas Wagner i Rainer Land – odpowiedzialni za współpracę międzynarodową, edukacje, sport i kulturę oraz delegacja powiatu Bautzen – starosta Michael Harig oraz Uwe Wunderlich, Iwona Neumann – jedni z najbliższych współpracowników starosty. Bolesławiec, Rhein – Sieg i Bautzen współpracują od 2001 roku, realizując wiele wspólnych projektów: infrastrukturalnych, kulturalnych, sportowych, edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Wakacyjne remonty w powiatowych szkołachPowiatowe szkoły szykują się do rozpoczęcia nowego roku nauki. Wakacje to czas remontów. Większość szkół jest już gotowa na przyjęcie uczniów.

Czytaj więcej...

Współpraca od 18 lat!

- Nawet kiedy przyjeżdżamy do Bolesławca, aby tylko podpisać jakieś dokumenty, zawsze jest to przemiłe i sympatyczne przeżycie – żartował Michael Harig starosta powiatu Bautzen. Starosta Harig wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami przyjechali do Bolesławca z jednodniową, kurtuazyjną wizytą (14.08.).

Czytaj więcej...

Od 2 września w nowej szkoleZakończyły się główne prace przy przebudowie budynku, do którego od nowego roku szkolnego wprowadzi się Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych (ul. Bankowa 8). - Szkoła jest teraz meblowana, wyposażana we wszystkie sprzęty potrzebne dzieciom i młodzieży – mówił starosta Tomasz Gabrysiak. – Zagospodarowanie terenu wokół szkoły, nasadzenia roślin, a przede wszystkim odnowienie elewacji budynku, to prace, o które zdecydowaliśmy się rozszerzyć podstawowy zakres prac. To dzięki dotacji, którą udało nam się pozyskać z Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia.

Czytaj więcej...

Ze Zbaraża do Bolesławca


Do Bolesławca przyjechała młodzież ze Zbaraża na Ukrainie. To element projektu realizowanego przez Szkołę nr 3 w Zbarażu i bolesławiecki Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Młodzi wezmą udział w Bolesławieckim Święcie Ceramiki. Na początek spotkali się ze starostą Tomaszem Gabrysiakiem.

Czytaj więcej...

1 sierpnia trening systemu wczesnego ostrzegania

Decyzją Wojewody Dolnośląskiego w dniu 1 sierpnia 2019 r. zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego. W ramach treningu o godz. 17:00 na terenie powiatu bolesławieckiego zostaną uruchomione syreny alarmowe, które wyemitują 3 minutowy, modulowany sygnał akustyczny - "ogłoszenie alarmu".

Wyemitowanie sygnału akustycznego, w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 75. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Święto Policji w Bolesławcu


- Spełnienia zawodowych i osobistych planów, bezpiecznych powrotów ze służby, satysfakcji i poczucia, że Wasz trud i niebezpieczeństwo, na które jesteście narażeni podczas pełnienia obowiązków będą zawsze doceniane przez społeczeństwo – tego bolesławieckim policjantom życzyli zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Robert Frąckowiak i Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak podczas obchodów Święta Policji, które odbyły się w Teatrze Starym 23 lipca.

Czytaj więcej...

Zacznij żyć bez przemocy


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu informuje, że w sobotę 24 sierpnia o godzinie 9:00, w siedzibie centrum przy pl. Piłsudskiego 2, pok. 4, rozpoczną się zajęcia dla uczestników programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę od godz. 9:00 do 13:00. w okresie od sierpnia do grudnia br.

Czytaj więcej...

Transmisja XIII Sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego – 19 lipca 2019 r.