W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

Powiat Bolesławiecki

Przez mosty...

Droga z Osiecznicy do Rudawicy jest już prawie gotowa po remoncie. Prawie, ponieważ potrzebne są jeszcze pewne poprawki. Ale już od września można tamtędy jeździć. Oficjalnie oczekiwane mosty na Kwiście zostaną oddane za miesiąc - film  

Teatr Stary zaprasza...

Teatr Stary w Bolesławcu zaprasza na najbliższe wydarzenia :

22.09, g. 19.00, Piotr Bałtroczyk "Mężczyzna z kijowym peselem" - kabaret 

30.09, g. 16.00, Bajkoczytanie

5.10, g. 18.00, "Ostatnia wola Papy" - komedia teatralna 

Czytaj więcej...

Ważna trasa dla mieszkańców

Daleko od stolicy powiatu, ale inwestycja bardzo oczekiwana. Tym razem oficjalnie odebrano chodnik z zatoczkami autobusowymi na uczęszczanej drodze, która biegnie przez Pasternik w gminie Gromadka. Droga jest bardzo ważna dla mieszkańców, bo wielu z nich jeździ nią do pracy. Wspólnie zainwestowane pieniądze w kwocie blisko 670 tys. zł z budżetów powiatu i gminy Gromadka sprawią, że będzie tu dużo bezpieczniej. 

Czytaj więcej...

Liderzy dobra

"Carpe Diem" wśród najlepszych organizacji pozarządowych na Dolnym Śląsku. VII Edycja Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej najaktywniej działania na rzecz społeczności lokalnych w 2017 r. (lokalni liderzy w danej społeczności).

Czytaj więcej...

HARMONOGRAM DYŻURÓW POWIATOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W BOLESŁAWCU

 HARMONOGRAM DYŻURÓW POWIATOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W BOLESŁAWCU

 

 

 

Czytaj więcej...

Amazonki w marszu po zdrowie

Tradycyjnie już Amazonki wraz z mieszkańcami oraz podobnymi stowarzyszeniami z innych miejscowości (Zgorzelec, Wrocław, Świdnica) przeszły ulicami miasta w ramach „VII Bolesławieckiego Dnia Walki z Rakiem w Powiecie Bolesławieckim” w sobotę 8 września.

Czytaj więcej...

79 lat temu wybuchła wojna...

79 lat temu, 1 września 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na Polskę rozpoczęła się II wojna światowa. W powiatowych obchodach upamiętniających rocznicę wybuchu wojny w dniu 3 września 2018 r. pod pomnikiem Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, wojska, instytucji, szkół oraz stowarzyszeń i kół kombatanckich.

Czytaj więcej...

Jubileusz 10-lecia Powiatu Bautzen

Powiat Budziszyński (Bautzen) w kształcie, jaki znamy obecnie, funkcjonuje od 10 lat. Powstał w 2008 roku, w drodze reformy administracyjnej niemieckiego kraju związkowego Saksonii, z połączenia 3 ówczesnych powiatów: Bautzen, Kamenz i Hoyerswerda. Obecnie Powiat Bautzen liczy sobie 2 390,65 km2 powierzchni, to jest niespełna 2 razy tyle, ile ma powiat bolesławiecki (1 303, 26 km2). Jest za to o wiele gęściej zaludniony, bo zamieszkuje go około 325 tysięcy ludzi, czyli ponad 3 razy więcej niż w powiecie bolesławieckim (około 90 tysięcy).

Czytaj więcej...

Mamy zwycięski wieniec!

Już w najbliższą niedzielę, 2 września 2018 r. odbędą się Dożynki Wojewódzkie w Gryfowie Śląskim. Powiat Bolesławiecki miał w tym roku możliwość wybrać wieniec dożynkowy pomiędzy dwoma gminami, które organizowały swoje dożynki przed 27 sierpnia (termin zgłoszenia wieńca). 19 sierpnia odbyły się dożynki Gminy Nowogrodziec w Milikowie, natomiast 26 sierpnia dożynki Gminy Bolesławiec w Kruszynie. Jury poddało ocenia kilkadziesiąt (!) przepięknych wieńców, z których musiało wybrać ten jedyny, który będzie reprezentował Powiat Bolesławiecki na Dożynkach Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj więcej...

Okręgi wyborcze w powiecie - Obwieszczenie Starosty Bolesławieckiego

O B W I E S Z C Z E N I E

STAROSTY BOLESŁAWIECKIEGO

z dnia 23 sierpnia 2018 r.

 

o okręgach wyborczych, ich numerach i granicach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz siedzibie

Powiatowej Komisji Wyborczej dla wyboru

Rady Powiatu Bolesławieckiego

Czytaj więcej...