W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

    logo-bory    teatr   big logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

 • Nowe kwalifikacje dzięki bezpłatnym kursom
  Nowe kwalifikacje dzięki bezpłatnym kursom
 • Sierpniowy Blues za nami
  Sierpniowy Blues za nami
 • Zastrzyk pieniężny na dobry początek nowego roku szkolnego
  Zastrzyk pieniężny na dobry początek nowego roku szkolnego
 • Olga Tokarczuk w Teatrze Starym
  Olga Tokarczuk w Teatrze Starym

Bardzo Młoda Kultura w Brzeźniku

Projekt "Wkoło koła", którego koordynatorem jest Anna Idkowiak ruszył w Szkole Podstawowej w Brzeźniku. Od wtorku dzieci i dorośli mogli uczestniczyć w warsztatach tanecznych i ceramicznych. Oba działania łączy koło - garncarskie i taneczne. W kole uczestnicy poznają się, bawią i realizują manualnie, a wspólne tworzenie zbliża i otwiera.

 

Czytaj więcej...

Wakacje to czas odpoczynku …….… ale nie dla powiatowych służb drogowych

Sierpień obfitował w odbiory wykonanych w okresie wakacyjnym prac drogowych. Przeglądu i oceny wykonanych prac dokonał odpowiedzialny za powiatowe drogi wicestarosta Pana Marian Haniszewski. 

 

 

Czytaj więcej...

Olga Tokarczuk w Teatrze Starym

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że w 13 września 2016 roku w Teatrze Starym gościć będziemy znakomitą polską prozaiczkę i eseistkę Olgę Tokarczuk. Nasz literacki wieczór rozpoczniemy o godzinie 18, a poprowadzi je Danuta Maślicka – gospodyni cyklu spotkań z najciekawszymi postaciami polskiej kultury „Ci, których poznać warto” (w ramach tego cyklu w tym roku w naszym mieście gościł Mariusz Szczygieł).

 

Czytaj więcej...

Sierpniowy Blues za nami

Zakończyła się 26 edycja Festiwalu Blues nad Bobrem. W Kruszynie, koło Bolesławca odbyły się najpopularniejsze warsztaty muzyczne w Polsce. Wykładowcami byli m.in.: Aleksandra Sozańska-Kut, Aleksandra Królik, Artur Lesicki, Cezary Konrad, Zbigniew Lewandowski, Magda Piskorczyk, Marek Napiórkowski i Jacek Królik. Nabyte przez warsztatowiczów umiejętności prezentowane były podczas wieczornych jam sessions oraz podczas Mszy św., która odbyła się w Kościele na Osiedlu Kwiatowym w Bolesławcu.

 

 

Czytaj więcej...

Zastrzyk pieniężny na dobry początek nowego roku szkolnego

Pomimo, że w szkołach panuje względna cisza a nauczyciele i uczniowie jeszcze odpoczywają na wakacjach, Wydział Edukacji i Promocji Powiatu Bolesławieckiego może pochwalić się pozyskanymi środkami dla szkół i placówek powiatowych, w ramach przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017. Pieniądze, o których mowa, przyczynią się do polepszenia warunków pobytu uczniów w szkołach i wpłyną na ich bezpieczeństwo. Przyznane środki pozwolą także rodzicom zaoszczędzić pieniądze w domowym budżecie, które wydaliby na zakup podręczników i ćwiczeń.

 

Czytaj więcej...

Powiat na „Bukowińskich spotkaniach”

Gminny Zespół Pieśni i Tańca ,,Jutrzenka” z Powiatu Bolesławieckiego brał udział w 27 Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Bukowińskie Spotkania” w Bonyhad na Węgrzech. Wyjazd zespołu dofinansował Zarząd Powiatu Bolesławieckiego.

 

 

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji 150 lecia Kół Gospodyń Wiejskich

  Z okazji jubileuszu 150 lat Kół Gospodyń Wiejskich na Ziemiach Polskich składam serdeczne życzenia  Pani Przewodniczącej Oldze Burdynie oraz wszystkim Członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Bolesławieckiego – Starosta Bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski.

Czytaj więcej...

Muaythai na stadionie lekkoatletycznym przy ZSOiZ w Bolesławcu

Królowa sportu – stadion lekkoatletyczny przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu – jest otwarta na wszelkie formy aktywności sportowej.

Zapraszamy do obejrzenia treningów jakie przeprowadzone były przez trzynastoletnią zawodniczkę sportów walki Muaythai – Oliwię Ziembikiewicz, która promować będzie nasz powiat na Mistrzostwach Świata Muaythai dla dzieci i kadetów w Bangkoku, w Tajlandii.

Czytaj więcej...

Oferta realizacji zadania publicznego-możliwość zgłaszania uwag

W trybie pozakonkursowym – na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w zakładce „Niepełnosprawność” ( Zlecanie zadań – tryb pozakonkursowy ), a także na tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bolesławcu (pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 2) zostaje zamieszczana oferta realizacji zadania publicznego pn. „FESTIWAL LUZ NAD BOBREM” złożona przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu.

Czytaj więcej...

Nowe kwalifikacje dzięki bezpłatnym kursom

W Centrum Kształcenia Ustawicznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu trwa nabór na bezpłatne  kursy kwalifikacyjne, dzięki którym możesz zdobyć nowy zawód.

Czytaj więcej...