W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

    logo-bory    teatr   big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Dzieci w potrzebie

Rodziny zastępcze to wielka szansa na rodzinne szczęście dla dzieci, które zostały pozbawione własnego, ciepłego domu.
http://boleslawiec.tv/wideo/dzieci-w-potrzebie/

Rodzinne domy dziecka

Rodzinne domy dziecka - ceniona forma opieki nad dziećmi pozbawionymi własnego domu. Niestety, wciąż zbyt mało powstaje tych placówek.Materiał filmowy tutaj .

Informacja o pracach związanych z programem monitoringu lasów

W nawiązaniu do pisma Wojewody Dolnośląskiego, Starosta Bolesławiecki informuje, że w latach 2016-2020 w okresie od 1 czerwca do 30 września będą wykonywane prace terenowe w lasach wszystkich form własności na obszarze całego kraju w ramach programu monitoringu lasów. Treść programu dostępna jest na stronie: http://www.gios.gov.pl/pl/stan-srodowiska/pms .

Czytaj więcej...

Zmarł Wiesław Słobodzian

18 lipca 2016r. odszedł nagle Wiesław Słobodzian. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Wiesław Słobodzian - współwłaściciel bolesławieckiej "NZOZ Provita", radny Rady Powiatu i członek Zarządu Powiatu w latach 1998-2006. Znany i lubiany samorządowiec, lokalny społecznik, kolega, przyjaciel. Miał 58 lat.

Wakacje z MDK trwają…

Już trzeci tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu trwają rozmaite zajęcia wakacyjne.

 

Czytaj więcej...

Zakup prospołeczny

Ekonomia społeczna daje pracę i szansę na samodzielność życiową osobom niepełnosprawnym, długotrwale bezrobotnym, bezdomnym – i innym mającym niewielkie szanse na rynku pracy. Podmioty ekonomii społecznej – jak spółdzielnie socjalne, firmy społeczne, zakłady aktywności zawodowej – to instytucje tworzone przez takie osoby i dla takich osób.

Czytaj więcej...

Bomba maturalna!

Szkoły powiatowe trzymają najwyższy poziom w województwie. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym – pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku ze zdawalnością 86%.

 

Czytaj więcej...

Konkurs na „Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy”

Organizator konkursu – Powiat Bolesławiecki – serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy”. Zwycięski wieniec wraz z grupą dożynkową będzie reprezentował Powiat na dożynkach Województwa Dolnośląskiego, które odbędą się 4 września br. w Krzyżowej, w gminie Świdnica.

 

 

Czytaj więcej...

Mammobusy- profilaktyka badań w powiecie

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu  informuje, że w ramach  umów zawartych z Dolnośląskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu  Zdrowia we Wrocławiu, w III kwartale 2016 r. na terenie Powiatu Bolesławieckiego niżej wymienieni świadczeniodawcy (zgodnie z wykazem z tabeli) będą udzielali świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy  (mammobusy). Harmonogram  tu. Więcej informacji  pod numerem telefonu tel. 71/7979215.

 

Czytaj więcej...

Wspólne eksperymentowanie w „Elektroniku”

W Zespole Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Erasmus+, Akcja 2, Edukacja Szkolna – Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk”,  który realizowany jest od roku szkolnego 2015/2016.

 

 

Czytaj więcej...