W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

    logo-bory    teatr   big logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 • NOWE NUMERY TELEFONÓW !!!
  NOWE NUMERY TELEFONÓW !!!

  Szanowni Państwo,

         w związku z przeprowadzką komórek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Bolesławcu z budynków przy ul. Zwycięstwa 9 , oraz przy ul. Plac Piłsudskiego 2,  do nowej siedziby przy ul. Armii Krajowej 12 w Bolesławcu zmianie uległy numery telefonów komórek organizacyjnych. Bez zmian pozostały numery telefonów oraz fax-y Sekretariatu Starostwa oraz Biura Zarządzania Kryzysowego.  Wszystkie nowe – aktualne- numery są dostępne w zakładce kontakt.

 • Wesele u Kołodzieja
 • III piknik
 • Zdobyli zawód
 • Teatrhair
 • Gimnazjalisto wybierz szkołę!
  Gimnazjalisto wybierz szkołę!

Zlecanie zadań na rzecz osób niepełnosprawnych – drugi otwarty konkurs

Zarząd Powiatu Bolesławieckiego ogłosił drugi otwarty konkurs ofert na zlecanie organizacjom pozarządowym zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy zainteresowane organizacje działające na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych do składania ofert realizacji zadań, jakie mogłyby być dofinansowane przez Powiat. Więcej informacji tu.

Wyniki matur

Szkoły powiatowe trzymają poziom jednych z najlepszych w województwie. W zdawalności egzaminu maturalnego na Dolnym Śląsku nasze licea zajęły czwarte miejsce ustępując tylko powiatom : wrocławskiemu, dzierżoniowskiemu i ząbkowickiemu. Daleko za bolesławieckim jest choćby powiat jeleniogórski (29 miejsce), czy polkowicki (28 miejsce). Technika nie oddały podium i zajęły trzecie miejsce województwie tuż za powiatem oleśnickim i jeleniogórskim. Warto zaznaczyć, że Wrocław zajął dopiero 29 miejsce, a powiat legnicki – 28.

Czytaj więcej...

Mieszkanka Powiatu Bolesławieckiego mistrzynią Europy w siłowaniu na rękę

Jest po urazie kręgosłupa, ale nie poddaje się i walczy. Walczy dosłownie, ponieważ zdobywa medale siłując się na ręce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

X sesja Rady Powiatu

66 % powiatowych dróg jest wyremontowanych - wynika z raportu Zarządu Dróg Powiatowych, który usłyszeliśmy na ostatniej Sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego .

Czytaj więcej...

Byliśmy w Sejmie i Senacie

23 czerwca br. na zaproszenie Senatora Rzeczpospolitej Polskiej - Jana Michalskiego -  30 - osobowa grupa gościła w Sejmie i Senacie. Młodzież uczestnicząca w konkursie „Teatrhair 2015” miała wyjątkową okazję przypatrywać się obradom Sejmu oraz pracy Komisji Senackiej. Po spotkaniu z Senatorem uczestnicy wycieczki zwiedzili stolicę Polski - Warszawę.

 

 

 

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Bolesławieckiego w 2015 r. w zakresie upowszechniania kultury

Na podstawie art. 15 ust. 2j ustawy z  dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz.U. 2014 poz. 1118 późn. zm.) ogłasza się wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Bolesławieckiego w 2015 roku w zakresie kultury. Więcej informacji tu .

Drodzy absolwenci gimnazjów !

Informujemy, że w sobotę 27 czerwca 2015 r., od 9:00 do 12:00, w bolesławieckich szkołach ponadgimnazjalnych będą czynne sekretariaty, w których będziecie mogli złożyć dokumenty rekrutacyjne. Przypominamy, że ostateczny termin składania dokumentów to 29 czerwca 2015 r. (poniedziałek).

Nowy dworzec

Potwierdza się szansa na zmodernizowanie dworca PKS w centrum Bolesławca. Jest już firma, która chce zainwestować na atrakcyjnej działce, godząc się jednocześnie z warunkami aktu notarialnego, w którym wyraźnie zaznaczono zachowanie funkcji dworca.

Czytaj więcej...

Są pieniądze na "orlika"

W październiku ma być gotowy lekkoatletyczny orlik przy ulicy Komuny Paryskiej. Na dokończenie inwestycji powiat dostał milion złotych z Ministerstwa Sportu, ale i sam musiał dołożyć więcej niż planowano. Obiekt powstaje na tyłach Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.Relacja tutaj .

Kilka milionów na drogi powiatowe

Powiat bolesławiecki jest w tracie realizacji 10 inwestycji drogowych. Największa z nich prowadzona jest Gminie Gromadka i kosztować będzie ponad 3 mln złotych. Łącznie koszt wszystkich inwestycji, które w większości mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku pochłoną ponad 6 mln złotych. Relacja  tutaj .