W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

    logo-bory    teatr   big logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 • NOWE NUMERY TELEFONÓW !!!
  NOWE NUMERY TELEFONÓW !!!

  Szanowni Państwo,

         w związku z przeprowadzką komórek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Bolesławcu z budynków przy ul. Zwycięstwa 9 , oraz przy ul. Plac Piłsudskiego 2,  do nowej siedziby przy ul. Armii Krajowej 12 w Bolesławcu zmianie uległy numery telefonów komórek organizacyjnych. Bez zmian pozostały numery telefonów oraz fax-y Sekretariatu Starostwa oraz Biura Zarządzania Kryzysowego.  Wszystkie nowe – aktualne- numery są dostępne w zakładce kontakt.

 • I ty możesz zostać rodzicem zastępczym
 • Aktywny Samorząd 2015
 • Edukacja + Gospodarka
 • Konferencja

Relacja ze spotkania z Franjo Komarica

Wyjątkowa okazja spotkania z wyjątkowym duchownym i wielkim człowiekiem. Franjo Komarica – Biskup Banjaluki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Bośni i Hercegowiny gości w Bolesławcu w ramach konferencji "Nasza polska Bośnia". 28 października 1985 roku został wybrany przez papieża Jana Pawła II na stanowisko biskupa pomocniczego Banja Luki. Był w tym czasie najmłodszym członkiem konferencji episkopatu Jugosławii oraz wikariuszem generalnym swojego biskupstwa. W czasie wojny domowej w Bośni i Hercegowinie (1992-1995) zabierał zdecydowany głos przeciwko czystkom etnicznym i dzieleniu społeczeństwa.

Czytaj więcej...

Trwają konsultacje społeczne białych obszarów NGA

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest określenie obszarów, na których nie istnieje odpowiednia infrastruktura sieci NGA, dzięki której możliwe jest korzystanie z dostępu do internetu o prędkości co najmniej 30 Mb/s.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na mszę św.

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Bolesławieckiego

Uprzejmie informuję, że w dniu 16.04.2015 r. w Bolesławcu w Teatrze Starym odbyła się pierwsza część Konferencji Popularnonaukowej pn. ,,Nasza polska Bośnia”. Jednym z honorowych gości konferencji jest Ksiądz Franjo Komarica – Biskup Banjaluki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Bośni i Hercegowiny. W związku z tym uroczystym wydarzeniem pragnę Państwa poinformować, że w niedzielę tj. 19.04.2015 r. o godz. 12:00 w Bolesławcu w kościele w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ul. Elizy Orzeszkowej Ksiądz Biskup Franjo Komarica odprawi mszę św. w intencji wszystkich mieszkańców Powiatu Bolesławieckiego, reemigrantów z Bośni oraz ich przyjaciół, na którą Ksiądz Biskup wszystkich serdecznie zaprasza.

"Bośniacka" konferencja

- Jestem głęboko przekonany, że te najnowsze wydarzenia pomiędzy nami oraz Wami, drogimi naszymi przyjaciółmi – bośniackimi Polakami a także Wasze silniejsze zaangażowanie w los ludzi i w wydarzenia w naszej ojczyźnie, która była również ojczyzną wielu waszych przodków – będą znakiem od Boga i miłości dla nas wszystkich, żebyśmy jeszcze bardziej między sobą wzmacniali chrześcijańską solidarność i w ten sposób jeszcze bardziej efektywniej przyczynili się do budowania cywilizacji miłości – mówił ks. Biskup banjaluczki, mons. dr. Franje Komarice - podczas konferencji popularnonaukowej „Nasza polska Bośnia”. Pierwszy dzień za nami - wiele wzruszeń i wzajemnych deklaracji współpracy.

Czytaj więcej...

Konferencja "Nasza polska Bośnia"

Zapraszamy na konferencję popularnonaukową „Nasza polska Bośnia – od reemigracji do integracji: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” 16 – 17 kwietnia 2015r. Konferencja odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych RP Grzegorza Schetyny, a partnerami Powiatu Bolesławieckiego są zaprzyjaźnione gminy z Bośni, Ambasada RP w Bośni i Hercegowinie oraz Archiwum Państwowe we Wrocławiu, oddział w Bolesławcu.

Czytaj więcej...

Zlecanie zadań na rzecz osób niepełnosprawnych

Zarząd Powiatu Bolesławieckiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zlecanie organizacjom pozarządowym zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy zainteresowane organizacje działające na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych do składania ofert realizacji zadań, jakie mogłyby być dofinansowane przez Powiat.Więcej informacji tu .

 

Nasza polska Bośnia

Nasza polska Bośnia...
Powtórzę, reemigracja jest historyczno-socjologicznym i kulturowym fenomenem. A związki potomków reemigrantów z Bośnią są wyjątkowe. To dlatego nazwałem naszą (zbliżającą się) konferencję właśnie tak "Nasza polska Bośnia".

Czytaj więcej...

Przeprowadzka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Szanowni Państwo,

W związku z przeprowadzką do nowej siedziby POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE w Bolesławcu informujemy, że w dniu 10 kwietnia br. Centrum będzie nieczynne. Od dnia 13 kwietnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Bolesławcu przy ul. Armii Krajowej 12, piętro 1 pokoje 104-112.

Przepraszamy za utrudnienia.   

Środki PFRON na 2015 r.podzielone

Rada Powiatu Bolesławieckiego na sesji 26 marca 2015 r. podzieliła środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypadające naszemu Powiatowi na realizację zadań ustawowych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej.

 

 

Czytaj więcej...