W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

    logo-bory    teatr   big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Wyjątkowi Wolontariusze 2016 roku

Konkurs Wolontariusz Roku ma już swoją tradycję i cieszy się uznaniem wśród tych, którzy chcą – podobnie jak my, władze powiatu – uhonorować i podziękować tym, którzy bezinteresownie, z dobrego serca działają na rzecz lokalnej społeczności – mówił Pan Karol Stasik – Starosta Bolesławiecki na piątkowej uroczystości.

 

 

 

Czytaj więcej...

Wielkość i dramat polskich Kresów w kontekście filmu „Wołyń” - spotkanie ze Stanisławem Srokowskim

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że 9 grudnia 2016 r. o godz. 16.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się wykład pt. Wielkość i dramat polskich Kresów w kontekście filmu „Wołyń”, który wygłosi Stanisław Srokowski. Będzie to kolejna okazja do spotkania z ciekawą postacią ze świata kultury, którą umożliwia Państwu Powiat Bolesławiecki w ramach „Powiatowych spotkań z Kulturą”. Wstęp na wykład jest wolny.

Czytaj więcej...

Warsztaty "Każdy ma swojego anioła" i Kiermasz Świąteczny w Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego

Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na bezpłatne warsztaty tworzenia figurek z masy solnej. Uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego wykonania oryginalnych prac o tematyce Bożonarodzeniowej,  które posłużą do ozdobienia choinki lub udekorowania świątecznego stołu.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

Po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert na zlecenie realizacji zadania publicznego w 2017 r. – prowadzenie dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej Zarząd Powiatu Bolesławieckiego uchwałą nr 250/16 z dnia 1 grudnia 2016 r.  przyjął ofertę Stowarzyszenia na rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma” w Mikołowie na realizację powyższego zadania.

Czytaj więcej...

XII Dolnośląski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych

W dniu 29.11.2016 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu odbył się  XII  Dolnośląski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów były Olimpiady Specjalne Oddział Dolny Śląsk oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Bolesławiec. Współorganizatorzy i instytucje wspierające to: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Bolesławiecki, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, Zespól Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bolesławcu.

 

 

Czytaj więcej...

Budujemy mosty…

28 listopada br. Powiat Bolesławiecki spełnił kryteria i uzyskał największą liczbę punktów tym samym otrzymując dotację na realizację projektu przebudowy drogi powiatowej ciągnącej się od Osiecznicy przez Przejęsław, Ławszową, Świętoszów, aż do granicy powiatu znajdującej się w Rudawicy.

 

 

Czytaj więcej...

Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych – PEUG

Powiat Bolesławiecki, jako jeden z dwudziestu trzech powiatów Województwa Dolnośląskiego, bierze udział w projekcie realizowanym przez Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego „Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych – PEUG”.

 

 

Czytaj więcej...

Poszukiwani kandydaci do opiniowania ofert z zakresu wspierania rodziny

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na zlecenie realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Treść ogłoszenia do pobrania tutaj , natomiast formularz zgłoszenia tutaj .

Sprzedaż działki nr 19/2, obręb Przejęsław, gmina Osiecznica

Starosta Bolesławiecki, działając w imieniu Skarbu Państwa, informuje o wyniku drugiego ustnego nieograniczonego przetargu na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości położonej w obrębie Przejęsław, gm. Osiecznica, oznaczonej jako działka 19/2. Z treścią ogłoszenia można zapoznać się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. Więcej informacji tutaj .

Puchar Świata zdobyty przez Panią Sonię Turzyniecką

Mistrzyni - mieszkanka Powiatu Bolesławieckiego ponownie zwyciężyła. Wsparcia finansowego w wyjeździe na zawody udzielił m.in. Powiat Bolesławiecki. Przypominamy, że Pani Sonia wywalczyła już złoto w Pucharze Polski kwalifikując się do kadry Polski na Mistrzostwa Świata.

 

 

Czytaj więcej...