W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

    logo-bory    teatr   big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

XXIV Sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego

Przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego zwołał XXIV Sesję Rady Powiatu Bolesławieckiego, która odbędzie się 29 września 2016 r. o godz. 9.30, w budynku Starostwa Powiatowego  w Bolesławcu przy pl. Marsz. J. Piłsudskiego 2 (sala konferencyjna).

 

Czytaj więcej...

Ważna informacja dotycząca przewozów pasażerskich

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu informuje, że w dniu 10 września 2016 roku weszła w życie ustawa z dnia 21 lipca 2016 roku o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. (poz. 1342). W myśl wprowadzonych zmian nowe zasady dotyczące organizacji przewozów pasażerskich obowiązywać będą od dnia 1 stycznia 2018 roku. Oznacza to, że obecne zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób tracą ważność 31 grudnia 2017 r.

Wystawa „Wspomnienia z wakacji”

W ostatni piątek kalendarzowego lata w Galerii Teatru Starego odbył się wernisaż wystawy „Wspomnienia z wakacji” prezentującej efekty działań pracowni plastycznej Katarzyny Sas, które przeprowadzono w czasie tegorocznych wakacji w Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu.

 

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych – ważne zmiany dotyczące realizacji zadań publicznych

W związku z wejściem w życie nowego Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wzorów ofert i umów ramowych dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań, Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, na spotkanie szkoleniowo-informacyjne.

 

Czytaj więcej...

Wrześniowe Bajkoczytanie

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do Teatru Starego na Bajkoczytanie, czyli fascynującą podróż do świata wyobraźni, gdzie wszystko może się wydarzyć. Najwspanialsze przygody w 3D prosto z najlepszego nośnika, czyli zadrukowanego papieru. Bez wi-fi, bez kabli, bez sieci, bez wyświetlaczy - bezpośrednia transmisja od człowieka dużego do człowieka małego. Zapewniamy wygodne poduchy i materiały plastyczne dla wszystkich chętnych. Naprawdę warto czytać dzieciom.

 

Spotykajmy się 25 września o godz. 16.00 w Teatrze Starym

Wyniki naboru 2016/2017 do szkół ponadgimnazjalnych

Efekt naboru do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bolesławieckiego w roku szkolnym 2016/2017 był zgodny z oczekiwaniami. Liczba uczniów i utworzonych oddziałów klas pierwszych odpowiadały założeniom wynikającym z demografii. Procedura naboru realizowana była ze wsparciem narzędzi informatycznych (program  vNabór, firmy Vulcan), który już kolejny raz pomógł w sprawnym przeprowadzeniu tej procedury.

 

Czytaj więcej...

Wieczór z Olgą Tokarczuk

Piękny wtorkowy wieczór bolesławianie (i nie tylko bolesławianie) mieli szansę spędzić z osobą wyjątkową – znaną i cenioną pisarką Olgą Tokarczuk. Bardzo wiele osób tak właśnie zaplanowało ten wieczór, wybierając Teatr Stary i ofertę przygotowaną przez Powiat Bolesławiecki i Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu.

 

 

Czytaj więcej...

Instytut Filologii Słowiańskiej naszym partnerem

Powiat Bolesławiecki zawarł porozumienie w sprawie współpracy z Instytutem Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego w zakresie wspierania rozwoju naukowego i kulturalnego.

 

Czytaj więcej...

Seminarium ngo.pl

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym seminarium ngo.pl organizowanym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Wspieranie Organizacji Pozarządowych” realizowanego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

 

Czytaj więcej...

Artystyczne wspomnienia z wakacji

Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu zaprasza na otwarcie wystawy „Wspomnienia z wakacji” prezentującej efekty działań, które odbyły się w czasie tegorocznych wakacji w pracowni plastycznej Katarzyny Sas.

 

Czytaj więcej...