W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

        big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego 2017/2018

Szanowni Państwo, drodzy gimnazjaliści!
„Prawdopodobnie najlepsze szkoły na świecie” -  jak sugeruje trochę przekorne hasło powiatowej edukacji - znowu otwierają swoje drzwi dla młodzieży. Powiat Bolesławiecki prezentuje szczegółową informację dotyczącą kierunków kształcenia w poszczególnych szkołach  w roku szkolnym 2017/2018.
I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu
      

 Twoja Szkoła – Twój Wybór – Twoja Przyszłość

Szkoła należy do wyróżnionych "Srebrną Tarczą" w Ogólnopolskim Rankingu Liceów.

Misją szkoły jest przygotowanie licealistów do edukacji na wymarzonym kierunku studiów, dbałość o wszechstronny rozwój indywidualnych talentów i uzdolnień uczniów. Tym, co wyróżnia I Liceum jest tradycja naukowego ruchu olimpijskiego, połączona z bogatą ofertą zajęć i imprez, w których każdy może realizować swoje pasje i marzenia.


 II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Bolesławcu
      

 II LO – więcej niż szkoła

Wyróżniamy się profesjonalną i dostosowaną do Twoich potrzeb organizacją zajęć. Wybierając nasze Liceum masz okazję uczyć się w nowoczesnej szkole na miarę XXI wieku, będziesz mógł realizować pasje sportowe w siłowni i na „Orliku” oraz na basenie. W naszej szkole zawsze czujesz się bezpiecznie – szkoła posiada monitoring oraz system kontroli dostępu- imienne karty umożliwiające dostęp do szkoły. Na terenie szkoły działa kawiarenka i stołówka.


 Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
      

BĄDŹ ARCHITEKTEM SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI -
KSZTAŁCIMY PROFESJONALISTÓW

Proponujemy Wam ekscytującą przygodę edukacyjną, umożliwiającą sprawne funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Do waszej dyspozycji jest nowoczesna baza dydaktyczna, wycieczki przedmiotowe i zawodoznawcze,  wsparcie w postaci e-nauczania.
Kształcimy w poszukiwanych na rynku pracy zawodach – rynek pracy jest bardzo trudny – solidne wykształcenie daje Wam szansę na rozwój kariery zawodowej.


  Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu
      

 Zapewniamy Solidną Edukację

ZSE to szkoła z tradycjami, o których nie zapominamy i które kultywujemy. Jednak naszym priorytetem jest przyszłość uczniów, którą razem z nimi starannie planujemy, kształcąc ich talenty i umiejętności. Wybierając ZSE, decydujesz się na lepszą przyszłość i masz gwarancję pracy.


Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu
      

BĄDŹ PRZEDSIĘBIORCZY!  WYBIERZ ZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH I USŁUGOWYCH

Szkoła na miarę XXI wieku. Zespól Szkół Handlowych i Usługowych to szkoła, która stawia przed młodymi ludźmi wielkie wyzwania, daje szanse na rozwój i otwiera drzwi na nowe doświadczenia i przeżycia. Niewątpliwie jest to możliwe dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej, która nie tylko gwarantuje europejski poziom nauczania, ale, co jest istotnym warunkiem egzystowania we współczesnym świecie, kształci umiejętności wykorzystania zdobytej przez młodzież wiedzy.


 Zespół Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu
      

ZNANE ZAWODY – NOWE MOŻLIWOŚCI –
PEWNA PRZYSZŁOŚĆ

Zespół Szkól Mechanicznych kształci na potrzeby lokalnego rynku pracy techników mechaników, techników górnictwa podziemnego, techników pojazdów samochodowych, techników mechatroników, a w trzyletniej zasadniczej szkole zawodowej mechaników pojazdów samochodowych.Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu
      

Jeżeli w życiu kierujesz się pasją i fantazją oraz pragniesz rozwijać swoje talenty, postaw na zawody z przyszłością!

Jeżeli w życiu kierujesz się pasją i fantazją oraz pragniesz rozwijać swoje talenty, postaw  na zawody z przyszłością!
Jej atutem jest: nowoczesna baza techno – dydaktyczna; organizacja procesu nauczania w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych i komputerowych oraz firmach symulacyjnych; innowacje pedagogiczne; realizacja programów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz udział uczniów w projektach współpracy międzynarodowej.