Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

Księga ludzkiej pamięci na 30-lecie stowarzyszeń kresowych

Bolesławieckie Stowarzyszenia Kresowe działają już 30 lat. Kulminacyjną częścią uroczystości była promocja publikacji "Jubileusz Bolesławieckich Kresowian 1989-2019 - 30 lat Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich, Oddział w Bolesławcu oraz Związku Sybiraków, Koło w Bolesławcu" pod redakcją Barbary Smoleńskiej i Marii Niemczuk.

W publikacji wydanej przez Muzeum Ceramiki na zlecenie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Oddział w Bolesławcu, zgromadzono 145 biogramów osadników przybyłych do Bolesławca lub w jego okolice, spisanych przez uczniów, nauczycieli i kilkunastoosobowy zespół autorów oraz pracowników bolesławieckiego muzeum. Gala odbyła się w BOK - MCC.

Wydanie książki, która jest edytorską perełką, wsparli sponsorzy, w tym Powiat Bolesławiecki.
– Wkład Powiatu Bolesławieckiego w publikację książki to inwestycja w pamięć i wyraz ogromnego szacunku dla państwa działalności – mówił starosta, Tomasz Gabrysiak. – Instytucje różnego szczebla mogą podpisywać umowy i traktaty, ale to wy budujecie szczere, serdeczne kontakty między zwykłymi ludźmi.

Działalność prezesów Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich – Pani Stanisławy Balawander, Pani Barbary Smoleńskiej oraz Pana Adama Fornala jak również Pani Prezes Bolesławieckiego Koła Związku Sybiraków – Marii Niemczuk została doceniona przez Władze Miasta Bolesławiec, które nagrodziły ich tytułem „Zasłużony dla Miasta Bolesławiec”

Odznaczenia wręczono 8 października podczas sesji Rady Miasta Bolesławiec.

Więcej zdjęć TUTAJ.