W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                 Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Darmowe badania cytologiczne


Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu realizuje program profilaktyki raka szyjki macicy. Na bezpłatne badania cytologiczne zgłaszać się mogą panie w wieku od 25 do 59 roku życia, które są zdrowe i nie odczuwają żadnych dolegliwości. Program, który realizowany jest w poradni ginekologiczno - położniczej przy ul. Jeleniogórskie finansowany jest przez NFZ.

Na badania cytologiczne kobiety zgłaszać się mogą jeśli nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich trzech lat. Badanie można powtórzyć po roku, o ile występują czynniki ryzyka takie jak np. zakażenie wirusem HIV, HPV lub jeśli pacjentka przyjmuje leki immunosupresyjne (zapobiegające odrzutom po wykonanych przeszczepach organów). Cytologia jest bezpłatna dla każdej pacjentki uprawnionej do świadczeń opieki zdrowotnej.

Kobiety, które były leczone z powodu nowotworu złośliwego szyjki macicy, po zakończeniu kontroli onkologicznej (decyzję podejmuje lekarz prowadzący leczenie onkologiczne) ponownie zostają objęte przesiewową cytologią.
Trzeba pamiętać, że rak szyjki macicy nie jest chorobą uwarunkowaną genetycznie. Każda kobieta, w każdym wieku, może być narażona na zachorowanie.
Badanie cytologiczne to skuteczne, bezbolesne i bezpieczne badanie komórek pobranych z szyjki macicy. Pozwala ono wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy, w czasie kiedy nie ma żadnych objawów.

Przed badaniem trzeba się zarejestrować w poradni ginekologiczno – położniczej, tel. 75 738 02 59 lub w rejestracji ogólnej tel. 75 738 01 32, 75 738 00 35.