Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

Endoprotezy bez limitów i czekania

Dzięki finansowemu wsparciu samorządu powiatowego, bolesławiecki szpital kupił niezbędne sprzęty medyczne do zabiegów ortopedycznych - operacji wszczepiania endoprotez bioder. Są to zabiegi, które nie podlegają limitom NFZ. Oznacza to w praktyce, że szpital otrzyma refundację za każdą liczbę wszczepionych sztucznych stawów biodrowych.

Obecnie czas oczekiwania na zabieg w Bolesławcu jest najkrótszy na Dolnym Śląsku. Zespoły operacyjne pracują na dwie zmiany. Pacjenci w tzw. stanach ostrych operowani są natychmiast.

Przez wiele lat, w bolesławieckim szpitalu wykonywano 2 wszczepienia endoprotez miesięcznie. Obecnie 15 tygodniowo. W najbliższym czasie liczba operacji wzrośnie do 20 na tydzień.