W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                 Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Nowy zespół lekarzy na oddziale wewnętrznym

Działający w bolesławieckim szpitalu oddział wewnętrzny rozszerza działalność. Dyrektor SP ZOZ, Kamil Barczyk rozpoczął wprowadzanie zmian od uzupełnienia składu zespołu medycznego.

Obecnie na oddziale pracuje dziesięciu lekarzy specjalistów, w tym troje rezydentów. Oddziałem kieruje lek. med. Artur Nahorecki, specjalista pulmonolog.
Tym samym, oddział zapewnia pełną diagnostykę i leczenie chorób układu oddechowego. Na oddziale pracują lekarze specjalizujący się w kardiologii, gastroenterologii. W planach na przyszłość jest wprowadzenie opieki nad pacjentami ze schorzeniami reumatologicznymi. – Obecnie na internie mamy 31 łóżek, ale planujemy rozszerzyć działalność – deklaruje dyrektor, Kamil Barczyk.
Na oddziale pracują lekarze specjalizujący się w chorobach wewnętrznych i neurologicznych. Nowością jest diagnostyka i leczenie zaburzeń snu. Oddział wyposażono w aparat do polisomnografii. Polisomnografia jest techniką badania czynności ludzkiego ciała podczas snu. Pozwala ona na poznanie przyczyn różnych zaburzeń snu i umożliwia ocenienie jego stadiów. Najczęściej badanie polisomnografii wykonuje się u pacjentów z zaburzeniami oddychania w trakcie snu, głównie u osób chrapiących.