W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                 Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Współpraca od 18 lat!

- Nawet kiedy przyjeżdżamy do Bolesławca, aby tylko podpisać jakieś dokumenty, zawsze jest to przemiłe i sympatyczne przeżycie – żartował Michael Harig starosta powiatu Bautzen. Starosta Harig wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami przyjechali do Bolesławca z jednodniową, kurtuazyjną wizytą (14.08.).


Delegacja spotkała się ze starostą bolesławieckim. – Ilekroć przyjeżdżamy do Polski, do Bolesławca podziwiamy jak pięknie zmienia się wasz kraj, wasze miasto – mówił Michael Harig. – I to we wszystkich wymiarach; infrastrukturalnych, ale i mentalnych. Ludzie stają się coraz bardziej otwarci, szczerzy, gościnni.

Powiat Bautzen jest powiatem partnerskim Bolesławca od 2001 roku. Przez lata współpracy udało się wspólnie zrealizować wiele projektów: kulturalnych, sportowych, edukacyjnych.

Zmiany, które państwo u nas widzą, to głównie efekt przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – mówił starosta Tomasz Gabrysiak. – Przyznam, że jako samorządowiec z krótszym stażem, również w Unii Europejskiej, podglądam jak pracujecie i zdarza mi się korzystać z waszych pomysłów.

Dzięki partnerskiej współpracy z Bautzen udało się pozyskać dotację z Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia z przeznaczeniem na przebudowę budynku, do którego już 2 września przeniesie się Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych.

Goście z Bautzen odwiedzili Muzeum Ceramiki, targi ceramiczne.
– Ceramika jest tworzywem łączącym oba powiaty – mówił starosta Harig. – My też mamy wiekowe tradycje, fabryki, a w październiku zaczynają się targi ceramiki. Prężnie działa szkoła wzornictwa ceramicznego.