Bolesławiecki SOR usprawnia funkcjonowanie

Obsługa pacjentów trafiających na szpitalne oddziały ratunkowe ma być sprawniejsza. Projekt dotyczy również bolesławieckiego szpitala powiatowego. To efekt umowy partnerskiej podpisanej przez Wojewodę Dolnośląskiego, Wiceministra Zdrowia, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i podmioty, w których funkcjonują szpitalne oddziały ratunkowe na Dolnym Śląsku. Umowy zostały zawarte w ramach realizacji projektu „Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (TOP SOR)”.

TOP SOR to projekt Ministerstwa Zdrowia mający na celu ujednolicanie sposobu przyjmowania pacjentów w SOR-ach względem pilności (stanu zdrowia). Pacjenci przyjmowani do SOR będą poddawani badaniu - TRIAGE, po którym zostanie im przydzielona kategoria pilności, według jednolitych zasad w całym kraju. Pacjent otrzyma numer i opaskę z odpowiednim kolorem. Zakupione zostaną fabrycznie nowe urządzenia systemów kolejkowych, wdrożone oprogramowanie pozwalające na przeprowadzanie segregacji medycznej oraz sterujące pracą systemów, wraz z modułami do generowania raportów i analiz. Przeszkolony zostanie personel medyczny, operatorzy i administratorzy systemu. Projekt zakłada kupno nowych kardiomonitorów, które automatycznie, na bieżąco przesyłać będą dane o stanie zdrowia pacjenta do kart segregacji medycznej.

Oprócz SP ZOZ w Bolesławcu do programu przystąpiły:
EMC Szpital Św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich,  Wielospecjalistyczny Szpital w Zgorzelcu, Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie, Głogowski Szpital Powiatowy, Regionalne Centrum Zdrowia Lubin, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, Regionalny Szpital Specjalistyczny SPZOZ „Latawiec” w Świdnicy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A w Polanicy - Zdroju, 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ.

Beneficjentem programu jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i to za jego pośrednictwem sfinansowane będzie wdrożenie systemu, zakup sprzętu i szkolenia.