Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

V kadencja rozpoczęta

Członkowie nowej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Bolesławieckim odebrali akty nominacji (13.06.). W pięcioosobowym składzie rada będzie pracowała do 2023 roku.

Nową rada wyłoniona została z grona przedstawicieli gmin powiatu, stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, organizacji pozarządowych i fundacji. Tworzą ją - Maria Długoszewska - przedstawicielka Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Bolesławcu, Łukasz Januszke – przedstawiciel Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Marian Kostecki – przedstawiciel Gminy Miejskiej Bolesławiec, Jan Mosiądz – przedstawiciel Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu i Marianna Pasti z Bolesławieckiego Klubu Amazonek.

Przewodniczącym Rady został Marian Kostecki, jego zastępcą Łukasz Januszke, a funkcję sekretarza powierzono Marii Długoszewskiej.
Społeczna Rada jest organem doradczym. Ściśle współpracuje ze Starostą, wydziałem Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowym Urzędem Pracy. Chodzi głównie o podział pieniędzy przeznaczonych na zaspokajanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, o wskazywanie i usuwanie barier architektonicznych. Opiniowanie celowości, jakości i skuteczności wszelkich działań podejmowanych na rzecz niepełnosprawnych.