115 prac dla numeru 112

Zakończyła się IV edycja konkursu plastycznego „112 ratuje życie”. W konkursie udział wzięły dzieci z bolesławieckich przedszkoli – maluchy w wieku 5 – 6 lat. Komisja wybrała 5 najlepszych prac, spośród 115 nadesłanych. Ich autorzy – tuż przed wakacjami – odebrali nagrody od Starosty Bolesławieckiego. Praca Huberta Dziedzica z MPP nr 2 została wyróżniona przez komisję na szczeblu wojewódzkim! W piątek (14 czerwca) Hubert razem z rodziną pojedzie do Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu po swoją nagrodę ekstra.

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 przez dotarcie do jak największej ilości dzieci w przedszkolach. Priorytetem jest podkreślenie ogromnej roli numeru alarmowego w ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska.
W trosce o bezpieczeństwo ludzi ważne jest, aby systematycznie przypominać o zasadach korzystania z numeru 112 oraz uświadamiać kiedy i w jaki sposób należy z niego korzystać.
LISTA LAUREATÓW szczebla powiatowego konkursu „112 ratuje życie”:
1. Liwia Kaczeniak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Iwinach,
2. Milena Tychowska – Szkoła Podstawowa w Parowej,
3. Hubert Dziedzic – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 2 w Bolesławcu,
4. Lena Krakowiak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Iwinach,
5. Emilia Graczyk– Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu
Nad przebiegiem konkursu czuwał powiatowy Referat Zarządzania Kryzysowego i wydział Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia.