W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                 Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Nowa Rada rozpoczyna pracę


Po upływie kadencji Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych, spośród kandydatur zgłoszonych przez stowarzyszenia, organizacje pozarządowe zajmujące się problematyką niepełnosprawności wyłoniono nowy skład Rady V kadencji. Rada pracować będzie do 2023 roku.


Lista członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych
przy Staroście Bolesławieckim kadencja V, lata 2019 – 2023 -


1.    Pani Maria Długoszewska – przedstawiciel Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Bolesławcu,
2.    Pan Łukasz Januszke – przedstawiciel Fundacji Aktywnej Rehabilitacji,
3.    Pan Marian Kostecki – przedstawiciel Gminy Miejskiej Bolesławiec,
4.    Pan Jan Mosiądz – przedstawiciel Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu,
5.    Pani Marianna Pasti – przedstawiciel Bolesławieckiego Klubu Amazonek. 

Pierwsze posiedzenie Rady w nowym składzie już 13 czerwca o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, przy ul. Armii Krajowej 12 (pokój 101). Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Społeczna rada jest organem doradczym. – Kto lepiej i więcej wie o potrzebach osób z niepełnosprawnością niż oni sami, niż ich rodziny, opiekunowie – mówi starosta Tomasz Gabrysiak. – Dzięki Radzie, która reprezentuje wszystkie osoby z niepełnosprawnościami, wiemy na co zwracać szczególną uwagę, jak gospodarować pieniędzmi przeznaczonymi na przykład na rehabilitację, środki pielęgnacyjne, gdzie są bariery architektoniczne.

Rada stale i ściśle współpracuje z władzami powiatu, Powiatowym Urzędem Pracy, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, wydziałem Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia w starostwie, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.