Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim

6 Teatralnych Czwartków w Starym Teatrze

Pracownia Teatralna FormaT Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na sześć czwartkowych spotkań z żywą sztuką: 9, 16, 23 i 30 maja oraz 6 i 13 czerwca. W każdy z tych czwartków będą prezentowane dwa spektakle z pracowni teatralnej o godz 18:00 19.00.

Pierwszy Teatralny Czwartek (9 maja), to dwa monodramy, które były prezentowane teraz u nas w teatrze w ramach 64 OKR - Pani Po - Joanna Sałek (otrzymała wyróżnienie), Jingele Mejdele - Monika Mikołajczak (I Nagroda czyli kwalifikacja do Finału Ogólnopolskiego w Słupsku). Ze względu też na liczne zapytania i telefony 11 maja godz. 19.00 w sobotę Teatr Budka Telefoniczna zagra spektakl Cichość (Nagrodzony Srebrnym Rogiem na Festiwalu w Horyńcu).

Spektakl Cichość został nagrodzony Srebrnym Rogiem Króla Jana na 40. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu-Zdroju w 2019 r.
Spektakl opowiada o wyborach i konsekwencjach tych wyborów. O tym jak czasami jedna chwila lub naciski otoczenia, rodziny mogą zmienić ścieżki życiowe. Spektakl kobiet o wolności czegoś i wolności od czegoś, o marzeniach, wspomnieniach, odwadze  i pytaniach „co dalej?”. Czy może cichość to krzyk?

Reżyseria: Aneta Ćwieluch
Scenariusz: Aneta Ćwieluch na podstawie reportaży "Zakonnice odchodzą po cichu" M. Abramowicz, dramatu "Dom Bernardy" P.G Lorca i prozy D. Diderota "Zakonnica" oraz tekstów grupy.
Występują: Aneta Ćwieluch, Olimpia Salwerowicz, Izabela Krestow, Paulina Gajewska, Anna Chwastyk, Monika Mikołajczak.
Aranż: Jarosław Olszewski
Śpiew : Monika Mikołajczak, Anna Chwastyk, Paulina Gajewska, Izebela Krestow, pomoc wokalna - Marek Łętowski. Kostiumy: Beata Chojnowska. Scenografia: Roman Grzegorzewski, Robert Rudnicki
Dźwięk: Andrzej Malcher, Maciej Ćwieluch. Światło: Daniel Włodarczyk.
Wstęp wolny.

Ta nasza młodość

Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na otwarcie wystawy „Ta nasza młodość” (10 maja, godz. 18:00) prezentującej efekty całorocznych działań młodzieży i dorosłych z pracowni witrażu, rysunku i malarstwa sztalugowego prowadzonych przez Katarzynę Sas oraz pracowni rękodzieła prowadzonej przez Ewę Wojciechowską. Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy i rysunki o różnorodnej tematyce, kompozycje witrażowe, szklane mozaiki i misterne wytwory rękodzieła wykonane w rozmaitych technikach (decoupage, papierowa wiklina, włóczka itp.).
Wstęp wolny.

A później...