Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne

„Siedem szkół na szóstkę”

"Siedem szkół na szóstkę” to projekt edukacyjny realizowany przez Powiat we wszystkich bolesławieckich szkołach ponadgimnazjalnych: dwóch liceach ogólnokształcących i w pięciu zespołach szkół. Co w ramach projektu? Uczniowie skorzystać mogą z zajęć pozalekcyjnych – w małych ośmioosobowych grupach – wyrównawczych i rozwijających indywidualne zainteresowania i talenty z zakresu nauk humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych i językowych.

Zajęcia prowadzą nauczyciele za dodatkowym wynagrodzeniem. Oprócz tych zajęć planowane są wycieczki edukacyjne: jedno i dwudniowe, wyjazdy np. do Centrum Nauki Kopernik, do wrocławskich teatrów, filharmonii, opery i operetki. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wybierają się nad morze na obóz językowy.
W ramach projektu „Siedem szkół na szóstkę” w trzech szkołach (I LO, II LO, Zespół Szkół Mechanicznych) prowadzone będą remonty klas. Planowany jest również zakup nowych mebli. Dodatkowo w II LO unowocześniona zostanie sieć komputerowa.

Wszystkie szkoły – bez wyjątku – wyposażone zostaną w rzutniki, projektory, laptopy, tablice interaktywne, wizualizery, podręczniki do nauki języków obcych, pomoce naukowe przydatne na lekcjach biologii, chemii, matematyki.
Za dodatkowe zajęcia i wyjazdy uczniowie nie będą musieli płacić. Wszystko finansuje Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.