PEUG - mapy na kliknięcie
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Wszyscy dla wszystkich
    Generalny remont - będzie nowa szkoła

Siedem kilometrów dróg od Województwa dla Powiatu

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przekazała Powiatowi Bolesławieckiemu około 7 kilometrów dróg – w granicach administracyjnych miasta – które do tej pory były drogami wojewódzkimi.

- Najdłuższe odcinki to ulice Jeleniogórska, Kosiby również Garncarska – mówi Tomasz Gabrysiak, Starosta Bolesławiecki. – Teraz wytypujemy drogi powiatowe na terenie Bolesławca, które przekażemy miastu we władanie. Zanim powiat przekaże ulice, przygotowany będzie projekt uchwały dla Rady Powiatu.

Następnie – mocą uchwały – Rada Miasta powinna przejąć wytypowane drogi.

W granicach administracyjnych Bolesławca są drogi miejskie, powiatowe, w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (drogi krajowe) i Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei (drogi wojewódzkie). Zmiana administratorów porządkuje kwestie odpowiedzialności za utrzymanie dróg.