PEUG - mapy na kliknięcie
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Wszyscy dla wszystkich
    Generalny remont - będzie nowa szkoła

B jak Bolesławiec i Bautzen

Możemy już korzystać z nowoczesnej strony www, która w przystępny i ciekawy sposób zachęca do poznania naszych lokalnych atrakcji oraz najciekawszych miejsc u niemieckich sąsiadów z Bautzen.

Partnerzy proturystycznego przedsięwzięcia uczestniczyli w konferencji podsumowującej projekt pn. „Promocja atrakcji turystycznych transgranicznego obszaru powiatów bolesławieckiego i Bautzen”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022.

Wśród gości konferencji byli przedstawiciele gmin z terenu powiatu bolesławieckiego, Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu, Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego, członkowie Euroregionu NYSA a także młodzież z Technikum Hotelarstwa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu.

Spotkanie pokazało, że kolejny etap współpracy partnerskiej jest potrzebny, bo przybliża nas do siebie jednocześnie powodując chęć dążenia do dalszego poznania sąsiada, jego kultury, tożsamości czy też wyjątkowości.

Zapraszamy na stronę: