big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs logo-szpital pcpr

Powiatowy Urząd Pracy wyróżniony

Minister Elżbieta Rafalska i sekretarz stanu Stanisław Szwed wręczyli przedstawicielom powiatowych urzędów pracy - w tym PUP w Bolesławcu - okolicznościowe statuetki, dyplomy i wyróżnienia. Przyznano je m.in. za osiągnięcie najwyższej skuteczności działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych, wykorzystanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego czy realizację zadań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców spoza UE .

- Zajęliśmy pierwsze miejsce spośród 26 urzędów pracy na Dolnym Śląsku, bo wykorzystaliśmy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego najwięcej środków realizując najwięcej zadań w zakresie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców - powiedziała Anna Zug Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bolesławcu.

KFS stanowi wydzieloną część Funduszu Pracy i jest przeznaczony na wsparcie pracodawców inwestujących w kształcenie ustawiczne pracowników i swoje własne.

- Dziękuję Państwu za dotychczasowy wysiłek w poszukiwaniu rozwiązań i rozwiązywaniu trudnych problemów współczesnego rynku pracy - powiedziała minister Elżbieta Rafalska podczas konferencji z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Święto upamiętnia podpisanie w styczniu 1919 roku Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami, przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Ten dokument jest powszechnie uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce.

Jak zauważyła minister Elżbieta Rafalska niskie bezrobocie oznacza, że w rejestrach pozostają osoby długotrwale bezrobotne, których powrót do zatrudnienia wymaga - przede wszystkich od pracowników urzędów pracy - bezpośredniej i intensywnej pracy z klientem oraz podjęcia kompleksowych działań wspierający te osobę w jej powrocie na rynek pracy.
Życzenia pracownikom służb zatrudnienia złożył również sekretarz stanu Stanisław Szwed. - Nasza praca przynosi lepsze efekty gdy mamy dobrą komunikację, zapewniamy przepływ informacji, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem oraz pracujemy zespołowo. Uzyskane przez Publiczne Służby Zatrudnienia rezultaty, to efekt pracy wszystkich pracowników – mówił wiceminister Szwed, który zapoznał gości konferencji ze zmianami prawnymi, zachodzącymi w obszarze rynku pracy.