Stop dla przemocy domowej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu uruchamia kolejną edycję grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie. W ramach projektu unijnego, Centrum Wsparcia Rodziny w Powiecie Bolesławieckim”.

Przemoc domowa jest tematem coraz częściej występującym w świadomości opinii publicznej. W przypadku ofiar, które podejmują pierwsze kroki, by się bronić przed sprawcą przemocy, dużym wsparciem okazuje się praca grupowa, która pomaga przełamać poczucie izolacji i d aje szansę uzyskania wsparcia ze strony grupy. Formuła zajęć umożliwia także lepszą możliwość testowania nowych form zachowania i ćwiczenia pożądanych nawyków.

Powyższa idea stała się inspiracją dla utworzenia lokalnej grupy wsparcia dla ofiar dotkniętych przemocą domową. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu, ul. Armii Krajowej 12, pok. 104 (budynek Starostwa Powiatowego w Bolesławcu).
Adresatami tej formy pomocy są kobiety, które doświadczają przemocy domowej i są mieszkankami powiatu bolesławieckiego.
Rodziny będące w sytuacji kryzysowej mogą również skorzystać z mieszkania treningowego dla osób doświadczających przemocy
Panie, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach, proszone są o indywidualny kontakt telefoniczny z pracownikiem PCPR, tel. 75 612 17 83-84, lub osobiście w siedzibie PCPR, lub bezpośrednio z Kierownikiem PCPR – tel. 75 612 17 88.
W ramach ,, Centrum Wspierania Rodziny w Powiecie Bolesławieckim”
można skorzystać również z innych treningów i szkoleń takich jak:
DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY DOMOWEJ:

• trening kompetencji społecznych dla ofiar przemocy
• trening kompetencji rodzicielskich

DLA RODZIN Z PROBLEMAMI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYMI:

1. Treningi budowania relacji rodzinnych dla dorosłych:
• trening kompetencji społecznych i relacji partnerskich
• trening kompetencji życiowych
• trening kompetencji rodzicielskich

2. Praca z dzieckiem (wspieranie rozwoju dziecka):
• trening zastępowania agresji