Wsparcie dla szpitala

W czwartek, 4 stycznia na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oficjalnie przekazano nowy ambulans dla Szpitala Powiatowego ZOZ w Bolesławcu.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wsparł finansowo Zespół Ratownictwa Medycznego. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup karetki oraz sprzętu medycznego:

- 400 000,00 zł na zakup ambulansu,

- 58 000,00 zł na zakup masażera,

- 35 000,00 zł na zakup respiratora,

- 14 000,00 zł na zakup krzesełka kardiologicznego.

- Wiemy, że potrzeby ratownictwa medycznego są ogromne. Ta karetka to bardzo potrzebny sprzęt, który zastąpi wysłużony ambulans – zauważył Wojewoda.

Starosta Bolesławiecki Karol Stasik podziękował w imieniu mieszkańców, przypominając, że Powiat Bolesławiecki to ważny punkt na mapie Dolnego Śląska, o którym warto pamiętać w regionalnej skali. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski również docenił kompleksowe wparcie wojewody, które poprawia bezpieczeństwo w całym województwie, przypominając jedocześnie o ważnych zdrowotnych programach  realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Gospodarz spotkania - dyrektor szpitala Adam Zdaniuk nie krył satysfakcji z doposażenia ratowniczej floty, której potrzeby są zawsze bardzo duże.