W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs logo-szpital

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Groźny Borsuk

Wojskowe auta i mundury w centrum Bolesławca wzbudziły uwagę przechodniów w piątkowe południe. Wprawdzie to w naszym mieście nic nadzwyczajnego, ale tym razem symulowaną akcję antymilitarną przeprowadziła 17 Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza oraz 11 Dywizja Kawalerii Pancernej z Żagania we współpracy z Biurem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Bolesławcu.

W ramach cywilno – wojskowej akcji BORSUK-17 omówiono wzajemne relacje i wspólne działania aby złagodzić  zaimprowizowany konflikt militarny w powiecie bolesławieckim. Dowódca brygady zaznajomił uczestników spotkania ze zdolnością bojową i jednocześnie zapoznał się z sytuacją w regionie, a przede wszystkim z realiami w środowisku cywilnym. W tym celu nawiązał współdziałanie z władzami lokalnymi, które na czas konfliktu realizują zadania zgodnie z Planem Reagowania Obronnego. Dowódca brygady zaplanował kolejne działania, uwzględniając przyszłe środowisko walki, w tym potrzebę minimalizowania strat wśród cywilów. Oprócz realizacji celów szkoleniowych, spotkanie miało na celu zacieśnienie relacji Dowództwa 11DKPanc ze Starostwem Powiatowym w Bolesławcu.