W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs logo-szpital

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Nowy dworzec PKS - już otwarty

Od momentu - tak zwanego „wbicia łopaty”, dokładnie siedem miesięcy trwała budowa kompleksu, którego ważnym elementem jest otwarty - we wtorek 7 listopada - nowy dworzec PKS w Bolesławcu, który zawiera w sobie niezbędne rozwiązania wymagane współcześnie dla obsługi podróżnych. 

 Starosta Bolesławiecki Karol Stasik, prezes PKS Jacek Subik oraz jego poprzednik i jednocześnie główny twórca koncepcji nowego dworca Józef Haluch przecięli  symboliczną wstęgę w barwach firmy oraz wyrazili satysfakcję - że po latach starań o możliwość zmodernizowania i dostosowania do współczesnych realiów - powstał funkcjonalny obiekt z atrakcyjnym zapleczem.

- Dworzec spełniający wymagania podróżnych zawsze był dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu ważnym elementem dbałości o klientów. Jest to cecha, która wyróżnia nasze Przedsiębiorstwo na rynku usług przewozu pasażerów w powiecie. Nasz dworzec autobusowy wraz z dworcem kolejowym stanowią ważne elementy w życiu miasta, bowiem zwykle od tych miejsc, osoby dojeżdżające z ościennych miejscowości do pracy, szkół, urzędów, placówek służby zdrowia czy sklepów rozpoczynają swój pobyt tutaj i ważne jest dla nas w jakich warunkach podróżny styka się z realiami miejsca, do którego przyjechał – podkreślał gospodarz. 
Nowy dworzec posiada pięć peronów odjazdowych, poczekalnię, kasę biletową, informację o rozkładzie jazdy, toalety dla podróżnych oraz miejsce odpoczynku dla kierowców autobusów. Lokalizacja dworca umożliwia łatwe przejście do centrum miasta, siedzib ważnych urzędów i instytucji. Dworzec jest także miejscem, z którego korzystają podróżni w komunikacji dalekobieżnej, jadąc np. do Szczecina, Zielonej Góry, Szklarskiej Poręby, Kołobrzegu, Leszna czy Głogowa. W otoczeniu dworca możliwe jest także dokonanie zakupów lub skorzystanie z wielu usług. Dworzec będzie czynny w dogodnej porze dla pasażerów. Znajduje się pod stałą ochroną i monitoringiem.