Wspólne starania o drogę w Ocicach

Przedstawiciele władz Powiatu Bolesławieckiego i Gminy Wiejskiej Bolesławiec nie kryli satysfakcji oficjalnie podpisując odbiór techniczny ważnej drogi nie tylko dla mieszkańców Ocic.

Jeszcze na początku roku wszystko stało pod wielkim znakiem zapytania. Pomogła strategiczna wojewódzka inwestycja, wparcie marszałka i wielka determinacja samorządowców. Więcej takich scenariuszy – przyznaj ą – dla jeszcze lepszych dróg. Dziś jeszcze droga w Ocicach stanowi ważny objazd, ale już niedługo będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom. To kolejny przykład efektywnej współpracy powiatowego i gminnego zarządu.

Garść danych technicznych - zakres przebudowy : odsłonięcie krawędzi jezdni na całej długości (2550 m.b.), frezowanie nawierzchni drogi przy chodnikach i na zjazdach oraz wycinka drzew (szt. 4). Przede wszystkim została odnowiona nawierzchnia jezdni, pod którą ułożono siatkę wzmacniającą (ok 13300m2). Obok drogi, wzdłuż całej miejscowości wybudowano nowy chodnik o długości ok. 2000 m.b. i powierzchni 2500m2. Dla wygody użytkowników i lepszej widoczności zostały poszerzone łuki (ok 400m2) w miejscach, gdzie pozwalała na to szerokość pasa drogowego. Zostały również oczyszczone rowy (184 m.b.) oraz elementy odwodnienia drogi. Wykonano nowe wpusty uliczne i chodnikowe. Wyremontowano również zjazdy do poszczególnych gospodarstw. Zyskał też chodnik koło kościoła o powierzchni ok. 220m2.  Wykonawca – Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca.  Kwota inwestycji to 1 mln 832 tys. zł.