W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Zbadaj się, zanim będzie za późno !

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu ul. Jeleniogórska 4  zaprasza na badania pozwalające na wykrycie wczesnych zmian nowotworowych jelita grubego. Program skierowany jest do osób w wieku od 50 do 65 lat, lub od 40 do 49 roku życia z grupy ryzyka czyli które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego. Badania są bezpłatne, pacjent otrzymuje od nas (również bezpłatnie) preparat do przygotowania się do badania.

 

Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ponad 14 000 nowych przypadków. Rak jelita grubego rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Dlatego też, poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny. Polipy i zmiany nowotworowe we wczesnym stadium zazwyczaj nie powodują objawów. Istotą profilaktycznej kolonoskopii jest odnalezienie tych właśnie bezobjawowych jeszcze zmian i o ile to możliwe, ich usunięcie. Takie postępowanie pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90%.

Wystarczy zglosić się do naszej pracowni endoskopowej i wyrazić chęc wzięcia udziału w programie. Wykwalifikowany personel odpowie na wszelkie pytania, poinformuje szczegółowo i pomoże wypełnić ankietę. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do skorzystania z możliwości wykonania kolonoskopii i ewentualnego wykrycia zmian chorobowych.

WYDAWANIE I PRZYJMOWANIE ANKIET ORAZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE CODZIENNIE

OD GODZINY 12:00 W PRACOWNI ENDOSKOPOWEJ – BUDYNEK A, WEJSCIE 2, PIĘTRO II,

POKÓJ 215,2014 LUB POD NUMEREM TELEFONU    75 738 02 94