W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Lepsze drogi w gminie Nowogrodziec

Mieszkańcy Gierałtowa czekali na tę drogę od dawna.  W miniony piątek przedstawiciele Powiatu Bolesławieckiego i Gminy Nowogrodziec odebrali inwestycję pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 2283D relacji Gierałtów–Czerna” w gminie Nowogrodziec. Wykonawcą prac było Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.

 

– To bardzo ważna droga dla mieszkańców Gierałtowa, bo mają oni dzięki niej bardzo duży skrót w kierunku Bolesławca. Wartość zadania, na które złożyły się dwa samorządy, to 293 tys. zł. Dziękuję władzom Gminy Nowogrodziec za coraz lepszą współpracę – mówił Starosta Bolesławiecki Karol Stasik.

Przebudowa obejmowała środkowy odcinek drogi miedzy miejscowościami Gierałtów i Czerna. Zakres przebudowy objął wykonanie nowej nawierzchni jezdni, nowych poboczy i zjazdów oraz odmulanie rowów wraz z wycinką krzaków. Odcinek w miejscowości Czerna został wyremontowany parę lat temu też przez firmę Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Pozostały odcinek (1050) - początek od miejscowości Gierałtów jest planowany do realizacji na przyszły rok.