Lepsze drogi w gminie Nowogrodziec

Mieszkańcy Gierałtowa czekali na tę drogę od dawna.  W miniony piątek przedstawiciele Powiatu Bolesławieckiego i Gminy Nowogrodziec odebrali inwestycję pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 2283D relacji Gierałtów–Czerna” w gminie Nowogrodziec. Wykonawcą prac było Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.

– To bardzo ważna droga dla mieszkańców Gierałtowa, bo mają oni dzięki niej bardzo duży skrót w kierunku Bolesławca. Wartość zadania, na które złożyły się dwa samorządy, to 293 tys. zł. Dziękuję władzom Gminy Nowogrodziec za coraz lepszą współpracę – mówił Starosta Bolesławiecki Karol Stasik.

Przebudowa obejmowała środkowy odcinek drogi miedzy miejscowościami Gierałtów i Czerna. Zakres przebudowy objął wykonanie nowej nawierzchni jezdni, nowych poboczy i zjazdów oraz odmulanie rowów wraz z wycinką krzaków. Odcinek w miejscowości Czerna został wyremontowany parę lat temu też przez firmę Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Pozostały odcinek (1050) - początek od miejscowości Gierałtów jest planowany do realizacji na przyszły rok.