Dla specjalistycznej edukacji

„Nauka szansą na sukces – poprawa warunków nauczania w szkołach ogólnokształcących powiatów lwóweckiego i bolesławieckiego”- to kolejny edukacyjny projekt realizowany w szkołach powiatowych, który pomoże na lepszy start w sferze zawodowej. W ostatnich latach większość projektów wspomagała szkolnictwo zawodowe, tym razem tytułową szansę - otrzymały ogólniaki.

- Do tej pory powiat bardzo dbał o wyposażenie i zaplecza szkół zawodowych. Tym razem inwestujemy w bazę naukową w dwóch bolesławieckich liceach ogólnokształcących i to jest godne podkreślenia – mówi Starosta Bolesławiecki Karol Stasik.

Celem projektu jest podniesienie efektywności nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz cyfrowych, a także poprawa warunków kształcenia oraz wzrost szans edukacyjnych. Przysłowiową szansę udziału w projekcie otrzymali uczniowie w pięciu szkołach ogólnokształcących z dwóch dolnośląskich powiatów: lwóweckiego i bolesławieckiego, w tym również uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Projekt składa się z 6 zadań. Dzięki ich realizacji zostanie wyposażona pracownia informatyczna w II LO w Bolesławcu w sprzęt niezbędny do realizacji zajęć, urządzenia wielofunkcyjne, laptopy i projektor multimedialny. Dodatkowo, w pomoce dydaktyczne zostanie wyposażona pracownia przyrodnicza, która zawiera w sobie pracownię fizyczną, biologiczną, chemiczną i geograficzną. W pracowniach znajdzie się nowy sprzęt niezbędny do realizacji zajęć m.in. w laptopy i ekran ścienny. Sala chemiczna zyska nowe ławki, tablicę sucho ścieralną oraz meble do przechowywania odczynników chemicznych. Natomiast w I LO pracownia informatyczna zostanie wyposażona w laptopy, drukarki, kamerę, statyw, lustrzankę cyfrową z lampą błyskową. Uczniowie będą mieli do dyspozycji również zestaw interaktywny pozwalający na realizację wielu kreatywnych projektów. Nowoczesny sprzęt ma wiele przydatnych funkcji np. rozpoznawanie pisma odręcznego, odtwarzanie video z możliwością „pisania” na filmie oraz szybkie tworzenie figur geometrycznych. Również nowe życie czeka pracownię przyrodniczą. Oprócz podstawowego wyposażenia, takiego jak ławki, biurka w pracowni znajdzie się stół laboratoryjny, laptopy, a także  mikroskopy, statywy oraz soczewki optyczne.

Całkowita wartość projektu to 881.138,16 zł.

fot. I LO w Bolesławcu

fot. II LO w Bolesławcu