W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Dla dobrych relacji w rodzinie

W Ośrodku Pracy z Rodziną - w ramach pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - realizowane są treningi budowania relacji rodzinnych. Ten rodzaj treningów adresowany jest do rodziców, którzy chcą i potrzebują wsparcia. Również rodziców, których nachodzą wątpliwości wychowawcze wymagające konsultacji ze specjalistami, którzy odczuwają potrzebę spotkania się z innymi opiekunami.

W tematyce zajęć zawiera się psychologia, wychowanie, umiejętności w zakresie wspomaga nia rozwoju osobistego dzieci. Zdrowe rodzicielstwo bazuje na miłości, empatii, akceptacji, szacunku dla dziecka i siebie jako rodzica czy opiekuna. Uczestnicy zajęć mają możliwość nabycia wiedzy m.in. o mitach „dobrego rodzica”, „grzecznego dziecka”, o karach i nagrodach stosowanych w egzekwowaniu dyscypliny i szacunku. Rodzice uczą się również jak wspomagać dziecko w rozwoju jego samodzielności, niezależności i pewności siebie, zapoznają się ze skutecznymi metodami komunikowania się pozbawionymi przemocy.