W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Mosty w budowie

Największa inwestycja w historii Powiatu Bolesławieckiego na etapie prac. Przebudowa drogi powiatowej Nr 2271D Osiecznica- węzeł autostradowy (Luboszów) A-18 – granica powiatu (Rudawica) trwa. To ogromne przedsięwzięcie, dlatego proces budowy oraz oczekiwanie na nową rzeczywistość nie będą ani szybkie, ani łatwe. Do tej pory epizody budowy przypominały trochę plan filmowy, na którym nie brakowało niespodzianek, bo ten kawałek ziemi i to co pod ziemią – nieprzewidywalne.

Jedn ak do „roboty” zabrali się znawcy tematu, czyli konsorcjum firm: Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry oraz Mostostal Kielce S.A., które trudno zaskoczyć, bo nie jedna droga i mosty za nimi. W tej sytuacji nie straszna im nawet bomba znaleziona podczas prac budowlanych, tym bardziej, że wyszkoleni żołnierze są na wyciągnięcie ręki. Nawet takie wypadki nie są w stanie zakłócić ramowego planu oraz kalendarza prac. Budowa dwóch nowych mostów oraz 22 km drogi w gminie Osiecznica jest możliwa dzięki wielu staraniom i wielu pozyskanym milionom przez władze Powiatu Bolesławieckiego. Przypomnijmy, ta największa inwestycja drogowa w historii powiatu bolesławieckiego będzie kosztować niespełna 26 mln zł. Nowe przeprawy na Kwisie, które są właśnie w budowie, będą spełniać już wszelkie niezbędne wymogi techniczne i poprawią komunikację między Świętoszowem, Osiecznicą i Bolesławcem.Starosta Bolesławiecki Karol Stasik oraz Wicestarosta Tomasz Gabrysiak, przy fachowym wsparciu naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Ewy Woch, gospodarnie przyglądali się jak wznoszony jest właśnie most w Świętoszowie. Przedsięwzięcie jest dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej zdjęć