W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Najpiękniejszy wieniec - konkurs

Organizator konkursu – Powiat Bolesławiecki – serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy”. Zwycięski wieniec wraz z grupą dożynkową będzie reprezentował Powiat na dożynkach Województwa Dolnośląskiego, które odbędą się 3 września w miejscowości Uraz, w gminie Oborniki Śląskie.

 

Celem konkursu jest upowszechnienie i kultywowanie tradycji związanych z obrzędami dożynkowymi wraz z prezentacją bogactwa plonów wplecionych w wieńce dożynkowe.

W konkursie uczestniczyć mogą grupy wieńcowe wraz z wieńcami, które formą i użytymi materiałami nawiązują do polskich tradycji wieńców dożynkowych. Wieńce zgłoszone do konkursu nie mogą zawierać elementów plastiku, styropianu czy też sztucznych kwiatów. Konstrukcja wieńca musi umożliwiać ich niesienie w korowodzie dożynkowym. Regulamin

Powołana przez Starostę Bolesławieckiego komisja konkursowa oceniać będzie wieńce na dożynkach, które odbywać się będą w gminach powiatu bolesławieckiego na przełomie sierpnia i września, nie później jednak niż na tydzień przed planowanymi dożynkami wojewódzkimi. Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej Powiatu Bolesławieckiego.