W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Bolesławiec zmienia oblicze

Wspólne decyzje lokalnych władz służą mieszkańcom. Mowa tu o powiatowych inwestycjach drogowych realizowanych wspólnie z gminą Miejską Bolesławiec. 
- Razem podjęliśmy decyzję o przebudowie kilku ulic w mieście. Już trwają prace na ulicy Ogrodowej i Polnej, natomiast przetarg został ogłoszony również na realizację ul. Sądowej.

W tym roku zamierzamy przebudować również chodnik przy ul. Paryskiej – mówi Starosta Bolesławiecki Karol Stasik. 
Ambitnie  zapowiada się też rok 2018. Samorządy zamierzają razem przebudować ciąg ulic wraz z chodnikami : Dolne Młyny, Mostową, Staszica oraz poszerzyć parking przy szkołach nr 5 i II LO. To dopiero plany, a tymczasem twarde fakty. Na ulicach w centrum już się sporo dzieje. Ogrodową i Polną remontuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Jałowcu. Prace przewidują odnowienie nawierzchni jezdni, ułożenie warstwy wyrównawczo-wiążącej i ścieralnej z mieszanek mineralno-asfaltowych oraz ułożenie nawierzchni chodników z betonowej kostki brukowej. Jednocześnie zostanie wykonana regulacja studzienek dla włazów kanałowych, studzienek telefonicznych, ściekowych oraz zaworów wodnych i gazowych. Ulica Ogrodowa będzie kosztować ponad 410 tysięcy, natomiast Polna niespełna 645. Wykonawca zobowiązał się ukończyć prace do listopada.