Szpital Powiatowy na 4 miejscu w rankingu „Rzeczpospolitej”

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zajął 4 miejsce (ex aequo) w ogólnopolskim rankingu w kategorii kontrakty NFZ od 30 do 69 mln zł. W kategorii szpitali "średnich" oceniono łącznie 94 placówki w tegorocznym rankingu „Rzeczpospolitej”.

„Rzeczpospoli ta  opublikowała w kwietniu coroczny ranking szpitali publicznych. Autorem metodologii rankingu i obliczeń był Magellan, natomiast weryfikacji rankingu dokonał Deloitte. Kolejny rok z rzędu bolesławiecki Szpital znalazł się w czołówce tego rankingu. Zestawienie obejmuje w sumie 301 publicznych placówek z całego kraju. Publiczne jednostki służby zdrowia zostały podzielone na trzy kategorie ze względu na wartość kontraktu zawartego z NFZ.  Ocenie zostały poddane wskaźniki efektywności aktywów, rentowności sprzedaży oraz dynamika kontraktu z NFZ 2015/2014.

Więcej informacji oraz ranking :