„Modrzejewska w regionie” – przystanek 1 w Bolesławcu

Teatr Modrzejewskiej w tym roku obchodzi dwa jubileusze 40 – lecie sceny oraz 175 rocznicę otwarcia Teatru. Zatem świętowanie będzie w tym roku wyjątkowe, bo ze społecznością w regionie. Z tej okazji Teatr z Legnicy zorganizuje w pięciu dolnośląskich miastach Dni Teatru Modrzejewskiej. Do wybranych miast aktorzy zawitają na cały dzień i będą prezentować spektakle oraz prowadzić zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Ten artystyczny  cykl rozpocznie się właśnie w Teatrze Starym w Bolesławcu.  Warsztaty i spektakle startują już w piątek rano (28 kwietnia 2017r.) od godz. 9.00.O godz.12.00 świetny spektakl dla najmłodszych „Polowanie na Snarka”. Opowieść o rozpaczliwym poszukiwaniu czegoś, czego nie tylko nie można znaleźć, ale nawet nie wiadomo, czy istnieje... Siedem barwnych i zaskakujących opowieści o dzieciństwie, dojrzewaniu autorstwa angielskich poetów nonsensu w błyskotliwych spolszczeniach Stanisława Barańczaka. Nieskrępowana gra wyobraźni, zapraszająca młodą widownię do współuczestnictwa - przedstawieniu będą towarzyszyć zajęcia warsztatowe, które pozwolą dzieciom tworzyć spektakl wraz z artystami (spektakl otwarty dla publiczności, bilet – 5 zł do nabycia w MDK). Od 17.00 trochę telewizji w teatrze, czy prezentacja fragmentów spektakli zrealizowanych przez lata w ramach prestiżowego cyklu „Teatru Telewizji”.(wstęp wolny). Natomiast o 19.00 zapraszamy na jeden z najnowszych projektów legnickich artystów „Zabijanie Gomułki”. To adaptacja powieści Jerzego Pilcha „Tysiąc spokojnych miast” (1997). Opowieść o zamachu na I sekretarza PZPR, zaplanowanym w 1963 roku przez Józefa Trąbę, małomiasteczkowego pijaka filozofa i jego nie mniej osobliwych kompanów. Nieznany świat polskich ewangelików w krzywym zwierciadle oraz nostalgiczna podróż w przeszłość dzięki czarowi jedynej w swoim rodzaju Pilchowej polszczyzny i wyobraźni. (Bilety w cenie 10 zł do nabycia w MDK) Zapraszamy na ostatni piątek kwietnia do Teatru Starego.