Wysoki poziom usług

Ruszył ważny projekt Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych. Powiat Bolesławiecki, jako jeden z dwudziestu trzech powiatów Województwa Dolnośląskiego, bierze udział w projekcie realizowanym przez Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego „Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych – PEUG”.

Projekt umożliwi modernizację i rozbudowę systemów teleinformatycznych w ramach świadczenia e-usług wraz z założeniem baz danych obiektów topograficznych. Nie zabraknie też geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu w celu usprawnienia procesów inwestycyjnych, a także podniesienia efektywności działań służących opracowywaniu skutecznych strategii rozwoju powiatów Województwa Dolnośląskiego. Z racji wielu partnerów, projekt ma charakter kompleksowy. Wartość projektu wynosi ponad 51,5 mln zł (w tym na Powiat Bolesławiecki przypada prawie 2,7 mln zł) Finał przedsięwzięcia zaplanowano w 2018 r.

(WGiK/fot.grupag2)