W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

        big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Kolaż z eMDeKiem- trwają ferie

Ku radości wszystkich dzieci w Bolesławcu trwają ferie zimowe. W Młodzieżowym Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego twórcze ferie spędza ponad czterdzieścioro dzieci.

 

 

 

Po pierwszym dniu, pełnym zabaw integracyjnych oraz „podróżowaniu” po MDK-u i Teatrze Starym dzieci zwiedziły Muzeum Ceramiki a potem projektowały na papierze własne dekoracje naczyń z użyciem pędzli i gąbkowych stempelków. Organizatorzy zapewnili też feriowiczom rozruch taneczny, czyli naukę kilku podstawowych kroków i układów w stylu nowoczesnym i ludowym. Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień ferii.

W trzecim dniu – tak niecierpliwie wyczekiwanym przez dzieci – odbyła się zabawa w orkiestrę grającą i śpiewającą pod kierownictwem Marka Łętowskiego. W teatrze uczestnicy stworzyli mini przedstawienie „Na królewskim dworze”, w którym wystąpili: król, królowa, królewna, damy dworu, rycerze, herold, lekarz, służki i błazen - wszyscy z własnoręcznie wykonanymi rekwizytami.

Uśmiechy na twarzach i entuzjazm w oczach dzieci to dla nas największa nagroda – mówią instruktorzy Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu - szkoda, że ferie są takie krótkie- dodają dzieci.

 

BMP/RC/MDK