W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

        big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Na próżno żyje ten, który drugiemu nie służy...

Czekają już od świąt Bożego Narodzenia, bo wiedzą że zaraz będzie kolejne spotkanie opłatkowe, przyjedzie biskup i będzie dużo smakołyków. Po raz XVII w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu odbyło się spotkanie ludzkich serc. 

 

 

Liturgię poprowadził J.E. Biskup Marek Mendyk, który wspominał wyjątkowość corocznych spotkań z osobami niepełnosprawnymi.

 

 

Ludzie być może bywają niepełnosprawni, za to nadal mają bardzo sprawne serca - mówił na wstępie Tomasz Gabrysiak - Wicestarosta Bolesławiecki. To właśnie sprawia, że nie przestają być pełnowartościowymi ludźmi. Kochają, cieszą się, chcą przyjaźni, bliskości i spotkań. Wszyscy mamy swoje plany, marzenia, które realizujemy pomimo ograniczeń spowodowanych chorobami.

 

Powiat pomaga osobom niepełnosprawnym, jeśli zamierzają założyć własną działalność gospodarczą a także pracodawcom, którzy chcieliby zatrudnić osoby z niepełnosprawnością.

 

W tym roku w naszym Powiecie realizowany będzie projekt "Centrum Wsparcia Rodziny", w ramach którego udostępniony zostanie bezpłatnie sprzęt pielęgnacyjny i wspomagający dla osób niepełnosprawnych.

 

W organizację spotkania osób niepełnosprawnych włączył się m.in. : Powiat Bolesławiecki, Stowarzyszenie Wspólna Radość w Bolesławcu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu, Adoratorki Krwi Chrystusa, samorządy miejskie i gminne powiatu bolesławieckiego, parafie, Bolesławiecka Orkiestra Miejska, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu oraz harcerze i wielu wolontariuszy.

 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom z powiatu, którzy upiekli pyszne ciasta oraz sponsorom, bez których nie byłoby tylu słodkości.

 

BMP/RC