logo-bory    teatr   big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej nr 2271D

Szanowni Państwo, na czas budowy mostów przez rzekę Kwisa – w ciągu drogi powiatowej z Bolesławca do miejscowości Świętoszów - z dniem 1 lutego br. wprowadza się objazd drogi powiatowej od węzła Luboszów w kierunku Iłowej , Żagania i dalej do Rudawicy i Świętoszowa.

Przypominamy, że jest to największa inwestycja drogowa w historii Powiatu Bolesławieckiego – wartość ponad 26 mln zł. Przebudowa 22 km drogi obejmie rozbiórkę dwóch starych mostów znajdujących się na terenie Świętoszowa oraz wzniesienie nowych. Te zastąpią stare, tymczasowe przeprawy i znacznie poprawią komunikację między Świętoszowem (miejscem stacjonowania X Brygady Kawalerii Pancernej), Osiecznicą i Bolesławcem, skracając drogę w stosunku do objazdu o ponad 5 km. Przedsięwzięcie zostanie w większej części dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.