Wielka inwestycja Osiecznica - Rudawica – umowa podpisana!

Po wielu staraniach podpisano dziś (poniedziałek 30 stycznia 2017 r.) umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2271 D Osiecznica – węzeł autostradowy (Luboszów) A18 – granica powiatu (Rudawica)”. Dokument podpisali: marszałek Cezary Przybylski, wicestarosta Tomasz Gabrysiak, członek Zarządu Stanisław Chwojnicki oraz skarbnik Maria Szydłak.

Materiał filmowy http://boleslawiec.tv/wideo/umowa-na-droge/

Strony nie ukrywały satysfakcji z faktu, że po wielu trudnościach, udało się doprowadzić do tego etapu. Ponieważ przysłowiowa droga do najbardziej oczekiwanej drogi w gminie Osiecznica wcale nie była łatwa, tym bardziej, że dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają dwa nowe mosty.

To największa inwestycja drogowa w historii Powiatu Bolesławieckiego – wartość ponad 26 mln zł. Jest to potężne zadanie, które obejmie przebudowę 22 km drogi oraz budowę dwóch mostów na rzece Kwisie. Przebudowa obejmie rozbiórkę dwóch starych mostów znajdujących się na terenie Świętoszowa oraz wzniesienie nowych. Te zastąpią stare, tymczasowe przeprawy i znacznie poprawią komunikację między Świętoszowem (miejscem stacjonowania X Brygady Kawalerii Pancernej Osiecznicą) i Bolesławcem, skracając drogę w stosunku do objazdu o ponad 5 km.

Ponadto zostaną wykonane korekty i regulacje odcinków rowów przydrożnych. Planuje się też nowe oświetlenie, budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę istniejącego uzbrojenia. Zostaną wykonane również prace ułatwiające przejazd podczas remontu oraz wykończeniowe, które wpłyną na estetykę otoczenia.  Przewiduje się, że  już w pierwszym kwartale tego roku będzie możliwe wejście na plac budowy. Przedsięwzięcie warte dokładnie 26 340 009,87 zł zostanie w większej części dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.